13 faktów na 13 urodziny

Dziś świętujemy 13 urodziny szamanowego, zapraszam Cię więc na 13 faktów z życia solenizanta.

1. Jego największą miłością przez długi czas było frisbee. Aktualnie miłość ta przekierowała się na… jedzenie

Szaman: „czy ja słyszałem słowo CIAFTKO?!?!”.

2. Chociaż ogólnie jest dość grzecznym psiakiem, na swoim koncie ma kilka przewinień takich jak rozrzucenie całego kosza ze śmieciami po mieszkaniu i wyjedzenie najlepszych kąsków z niego. Zdarzyło mu się zerwać troszkę tapety w przedpokoju albo wywiercić dziurę w podłodze.

Szaman: „Zrobiłem, to zrobiłem, no i na co drążyć?”.

3. Od jakiegoś czasu darzy olbrzymią miłością wszystkie koty spotykane na spacerze. Chociaż okazuje wszystkie najprzyjaźniejsze psie gesty, koty nie garną się do nawiązywania nowych kontaktów. Jedynym kotem, którego traktuje z najwyższą obojętnością (chociaż zdarzają się przebłyski czułości i przyjaźni) jest nasz własny Kisseł.

Szaman: „To małe białoczarne rozpycha się w łóżku. Dobrze, że chociaż smaczków nie wyżera…”.

4. Od zawsze przejawia brak instynktu samozachowawczego. Jak na bordera przystało, przekłada wykonanie zadania nad zdrowy rozsądek. Tym sposobem najchętniej pobiegłby za piłką nawet jeżeli przytrafi się kontuzja i krew się leje z łapy.

Szaman: „Łorking dog – do usług!”.

5. Ma swoich ulubionych sąsiadów, z którymi zawsze musi się przywitać i wyżebrać porcję głasków. Nie do wszystkich ludzi podchodzi z tak wielką chęcią.

Szaman: „Głaski są fajne, lubię głaski! Ale tak jak głaszcze Grażynka spod 5, to nie głaszcze nikt!”.

6. Nie przepada za niezrównoważonymi psami. Posiada swoich arcywrogów, którym zawsze z nawiązką musi odpowiedzieć na dzikie jazgoty. Całe szczęście liczba arcywrogów nie jest zbyt obszerna i mamy też swoich ulubionych psich kumpli.

Szaman: „Nie jestem Sebixem, jestem strażnikiem pokoju! Masz z tym jakiś problem?”.

7. Od kilku lat podobną chęcią w nawiązywaniu kontaktów jak w przypadku kitków, darzy również szczeniaczki…

Szaman: „Szczeniaczki są fajne, ale wygrywanie zawodów jeszcze fajniejsze!”.

8. Zawsze popisuje się swoim „geniuszem” przed innymi psami. Nie peszą go występy przed publiką, a swoją robotę wykonuje zawsze na 101%.

Szaman: „PSZE PANIIII! Pani patrzy na mnie! Ja ładniej stoję niż ona!”.

9. Ma parcie na szkło. Gdy tylko wyciągam aparat, kudłaty melduje się w pogotowiu, jak na rasowego Top Model przystało. Nic dziwnego skoro zapłatą za każdą fotkę jest deszcz smaczków.

Szaman: „Ktoś w tej rodzinie na zdjęciach musi wyglądać!”.

10. Ma całkiem pokaźną kolekcję zabawek, ale tymi najukochańszymi są pluszaki. To z nimi najczęściej biega po domu. Co ciekawe, w przeciwieństwie do znacznej większości psów, które znam, nie morduje ich od razu i nie wypatrasza. Pluszaki starczają na naprawdę długo, a swojego żywota dokonują najczęściej podczas prób przeciągania.

Szaman: „No weź się pobaw z biednym piesku!”.

11. Na palcach jednej ręki można policzyć gdy chciał się wytarzać w czymś na dworze. Ten pies docenia ŁADNE zapachy. Do tarzania wybiera więc… świeżo wyjęte z pralki pranie.  Gustuje również w dobrych markach perfum. Zauważyłam, że preferuje Hugo Bossa, choć męskim DKNY również nie gardzi.

Szaman: „Chłopaki z klasą zawsze ładnie pachną. Nie widzę w tym żadnego problemu.”.

12. Nienawidzi być brudnym i mokrym. Podczas deszczu jest bardzo nieszczęśliwy i wchodzi na trawę wyłącznie gdy jest to konieczne. Akceptuje kąpiele w jeziorze, ale do pływania trzeba go zachęcić.

Szaman: „Cena za wejście do kałuży 5 chrupków i ani granulki mniej.”.

13. Chociaż położy się wszędzie, raczej nie ma mowy o nocowaniu gdzieś, bez miękkiego materaca w pogotowiu. Jeżeli ma do dyspozycji jedynie kocyk na podłodze, z uporem maniaka składa prośby i postulaty o przygarnięcie do łóżka.

Szaman: „Wygoda przede wszystkim.”.
avatar
Autor Gosia Czekała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *