S.O.S na stawy – ArthroVet

„Ratunku! Podpowiedzcie proszę, czy powinienem suplementować stawy mojego psa?” – bardzo często spotykam na forach i grupach posty zaczynające się tymi słowami. Pod nimi często toczy się prawdziwa burza. Jedni grzmią – suplementować! Inni przestrzegają przed konsekwencjami. Jak jest naprawdę? Jaki suplement wybrać? Może ArthroVet?

Kiedy suplementować?

O suplementach wspierających działanie stawów dużo nauczyłam się przez mojego Szamana. Przez jego wiek i zwyrodnienia w kręgosłupie musiałam się co nieco doedukować w kwestii suplementacji. Pewne jest, że suplementować warto w niektórych przypadkach. Jakich? Pewnie nie zaskoczę Cię, jeżeli powiem, że wskazaniem do podawania suplementów jest oczywiście choroba i wskazanie lekarskie. Następnymi wskazaniami są, już nieco mniej oczywiste, młody lub podeszły wiek zwierzaka oraz aktywne uprawianie wyczynowego sportu (np. flyball, frisbee, agality). Szaman jako emerytowany sportowiec zasługuje na porcje porządnych suplementów. Ostatnio mieliśmy okazję przetestować ArthroVet od VetExpert.

ArthroVet co to za preparat?

ArthroVet to dwa rodzaje preparatów dostosowane dla ras małych (ArthroVet Complex Small Breed) oraz średnich i dużych (ArthroVet). Różnią się formą podawania, zawartością substancji czynnych oraz w konsekwencji dawkowaniem. Szaman do maluchów raczej nie należy, podpowiem, że wersja dla małych psów ma wygodną formę TwistOff umożliwiającą łatwe podanie nawet najbardziej wybrednym czworonogom…

ArthroVet dostępny jest na rynku już od wielu lat. W jego składzie znajdziesz 4 składniki wspomagające funkcjonowanie układu ruchu: glukozaminę, chondroitynę, witaminę C oraz kwas hialuronowy. Wszystkie z wymienionych pełnią bardzo ważne funkcje w regeneracji i tworzeniu chrząstek. Glukozamina i chondroityna to jedne z podstawowych budulców chrząstek w stawach naszych podopiecznych. Wpływają na elastyczność, siłę, nawodnienie, sprężystość oraz odżywienie chrząstek. Chociaż witamina C jest syntetyzowana w psim organizmie, badania pokazują, że podawanie jej dodatkowo sprzyja powstawaniu kolagenu w stawach. Dodatek kwasu hialuronowego, ze względu na swoje właściwości ułatwia przenikanie substancji odżywczych.  

ArthroVet vs. zwyrodnienia kręgosłupa

Podawanie suplementu przez dłuższy czas, powinno zmniejszyć ból oraz polepszyć elastyczność i ruchomość stawów. U nas jest używany od ostatniej awarii kręgosłupa, czyli od połowy września. W pakiecie z leczeniem (inne suplementy, leki, lekkie spacery) udało się odstawić leki przeciwbólowe! Szaman chętniej podejmuje też ruch, poprawiła się jego postawa. Niestety nie miałam możliwości przetestowania działania ArthroVet jako jedynego suplementu. Nasze działania musiały być szybkie i kompleksowe.

Jako opiekun psiego seniora wiem, jak ważną rolę odgrywa dobra suplementacja. Warto sięgnąć po odpowiednie środki i wesprzeć zdrowie naszego czworonoga. Myślę, że u starszych psów nawet bez objawów ze strony układu ruchu, warto raz na jakiś czas podać serię suplementów (np. co 3 miesiące). ArthroVet może świetnie spisać jako wspomagacz stawów.

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Pamiętaj jednak, że sama suplementacja to jednak tylko jeden z wielu elementów układanki. Zdrowa i zbilansowana dieta, dostosowany do możliwości ruch, wyzwania intelektualne oraz leczenie i przeciwdziałanie schorzeniom mogą uczynić jesień życia wspaniałym czasem dla czworonoga.

W plebiscycie Top For Dog udział biorą wszystkie z produktów na zdjęciu. VetoSkin testowaliśmy w zeszłym roku (recenzja TUTAJ), pozostałe produkty też doskonale znamy i z całego serca polecamy! Za produkty przekazane do recenzji serdecznie dziękujemy firmie VetExpert. Można oddawać na nie głosy TUTAJ.

avatar
Autor Gosia Czekała