Jak spać to po królewsku – recenzja Wikopet Sofa Orthopedic

Ścieżka mojej kariery zawodowej jest wyboista i ma dużo różnych wątków. Od zawsze (a przynajmniej od kiedy zdałam sobie sprawę, ile czasu praca zajmuje) marzyłam o karierze testera materacy. Szychty* spędzałabym zarabiając i wysypiając się jednocześnie. Moje marzenia pozostały jeszcze niespełnione, ale za to Szaman jest na najlepszej drodze. Zaliczył właśnie testy nowego legowiska i to iście królewskiego. W nasze łapki, w ramach tegorocznego Top For Dog wpadło legowisko WIKOPET Sofa Orthopedic, które dostaliśmy od firmy Maced. Jak się sprawdziło?

Tu jest jakby luksusowo!

Co ma spanie do kosmosu?

Psy spędzają sporą część dnia, ucinając sobie drzemki. Dorosłe zwierzaki na sen poświęcają 12 – 14 godzin. U seniorów, którzy pod tym względem mogą nawet zawstydzić koty, sen może trwać nawet 20 godzin w ciągu doby! To sporo czasu i szkoda by było go marnować, śpiąc byle jak.  Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że podczas snu organizm regeneruje się najlepiej.

W latach ’60 (lub ’70 – źródła podają różne informacje) XXw, NASA postanowiło zająć się tym problemem. Postanowiono stworzyć materiał, który wspierałby kosmonautów podczas pozaziemskich wypadów. Miał dostosowywać się do kształtu ciała pod wpływem jego temperatury, równo rozkładać ciężar, absorbować wibracje umożliwiając spokojny i zdrowy sen. Po skończonym wypoczynku pianka miała wracać do swojego pierwotnego kształtu. Nowy wynalazek przyjął się świetnie i, jak to zwykle bywa z innowacyjnymi pomysłami, przeniknął w inne biznesy. Aktualnie piankę memory stosuje się w medycynie, w materacach naszych łóżek czy też legowiskach zwierzaków! Pianka memory jest też w legowisku Wikopet Sofa Orthopedic.

Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu mięśnie są uwalniane z napięć, krążenie krwi bardziej swobodne, a kręgosłup oraz stawy odciążone. Ponadto unikatowa struktura pozwala na ograniczenie gromadzenia się kurzu i roztoczy. Wilgoć odparowuje bardzo szybko i wydaje mi się, że nie przenika łatwo w głąb. Doskonale sprawdzi się więc dla psiaków starszych oraz tych borykających się z wszelakimi zwyrodnieniami kości i stawów.

King Size

Szaman, choć czasami zwija się w najmniejszy kłębuszek świata, to jednak podczas spania preferuje wygodne rozciągnięcie całego ciałka. Przekonuję się o tym nie raz, kiedy malutka kuleczka zasypiająca w nogach, po jakimś czasie budzi mnie, tyrpając tylną nogą w ramię rozciągnięty na całą kanapę. Dlatego też, bez większego zastanowienia wybrałam dla niego największy rozmiar – L. Po rozpakowaniu gabaryty zaskoczyły wszystkich. 

117 cm długości, 82 cm szerokości, 28 cm wysokości. Prawie metr kwadratowy spanka dla pieska. W dużym legowisku mieszczą się charty polskie, potężne labradory i Szaman. Znaczy się oddzielnie się mieszczą.  Zbiorowo to ze 4 jack russell teriery obstawiam.

Całość się rozkłada. Zwykle piasek i sierść gromadzi się pod poduchą ,więc raz na jakiś czas wyjmujemy wszystko i sprzątamy.

Nasz model jest częściowo pokryty ekoskórką, reszta to przemiły w dotyku plusz. Całość, co pozytywnie mnie zaskoczyło, nie brudzi się szybko i nie wchłania wilgoci. A jak uznamy, że materiał jest już zbyt brudny, bez problemu można wyprać całość w pralce lub miejscowo przetrzeć mokrą ściereczką. Po praniu plusz jest dalej puszysty, a na ekoskórce nie ma śladu zniszczenia.

Całość jest wykonana bardzo starannie. Warto zauważyć, że legowiska są produkowane w Polsce. Dostępne są jeszcze inne kolory i rozmiary. UWAGA! Legowisko M jest sporo mniejsze i pies wielkości Szamana mógłby mieć problem ze zmieszczeniem się do niego.

Wygoda Sofa Orthopedic

Legowisko jest tak duże, że bez problemu możemy władować się do niego razem z Szamanem. I tak właśnie uskuteczniamy należną codzienną porcję miziania siedząc sobie razem w psim legowisku… Choć brzmi to może i śmiesznie, jest szalenie wygodne! Miękko i przytulnie. Zdarzyło mi się nawet niespodziewanie zasnąć z psem u boku i książką w ręce.

A nie mówiłam, że się razem mieścimy?!

Szaman chyba też nie marudzi na brak wygody. Większość nocy ładnie przesypia w legowisku, a gdy zrobi mu się zbyt gorąco idzie na podłogę. Zauważyłam, że lubi zasypiać mając coś miękkiego pod łepetyną, więc bardzo często wykorzystuje ranty legowiska jako poduszkę. W dzień kanapa dalej jest obiektem pożądania, choć drzemka na legowisku również zdarza się bardzo często.

Sen na zdrowie

To jak śpimy zarówno my jak i nasze czworonogi, ma wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. Przy wyborze legowiska i materaca warto zastanowić się chwilę nad jego funkcjonalnością i praktycznością. Zwłaszcza u starszych czworonogów, komfortowy sen może polepszyć odrobinę stan zdrowia.

Podczas testów Sofa Orthopedic Wikopet odnotowałam same plusy. Naprawdę trudno mi znaleźć coś, do czego mogłabym się przyczepić. Dobrze wykonany psi mebel z dodatkową funkcjonalnością. Łatwy w utrzymaniu czystości i przewygodny. Serdecznie polecam!

Co fajnego Maced ma w swoim asortymencie (a znajdziecie tam wiele super smaczków!) możecie śledzić TUTAJ i TUTAJ.

Za legowisko przekazane do recenzji dziękujemy MACED. Będziecie mogli na nie głosować w tegorocznej edycji plebiscytu TOP FOR DOG

*Szychta – zmiana

avatar
Autor Gosia Czekała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *