Piłka jest okrągła, pies jest jeden

Czy w psim świecie jest bardziej popularna zabawka od piłeczek? Śmiem twierdzić, że nie! A dowodem na moje słowa jest obfitość różnych ich rodzajów dostępnych na sklepowych regałach. Małe, duże, ze sznurkiem i bez, miękkie i twarde, pływające, piankowe… Wymieniać mogłabym jeszcze długo. Dwunastoletni staż w zabawie piłkami czyni z Szamana prawdziwego eksperta w dziedzinie. Dlatego też, w ramach plebiscytu top For dog, podjęliśmy się testów piłki Petstages Orka Tennis Ball (M) ø 6,5cm. Czym ta piłka wyróżnia się spośród innych?

Piłka Orka tennis Ball - czy da radę w szczękach Szamana?

Piłka jest okrągła – czyli specyfikacja techniczna

Piłeczki w teorii to najprostsze zabawki świata. W rzeczywistości zawiłości piłkowej anatomii są imponujące i potwierdzi to każdy maniak psich akcesoriów. Czym więc wyróżnia się Orka Tennis Ball?

Piłka jest wykonana z TPR czyli tworzywa miękkiego i wytrzymałego, troszkę przypominającego gumę. Po przeciwległych końcach są dwa otworki umożliwiające nafaszerowania zabawki czymś smacznym lub przeciągnięcie sznurka. Wielkością przypomina klasyczną piłkę tenisową o średnicy 6,5cm. Szukałam rozmiarów większych i mniejszych, ale nic nie udał mi się znaleźć. Wewnątrz pusta, z zewnątrz z delikatną fakturą ale nie wpływającą specjalnie na odbijanie i niekontrolowane ucieczki. 

Piłka Orka Tennis Ball

Jedyny dostępny kolor tego modelu to niebieski, pół przezroczysty. Przypomina mi moje ulubione miętówki z dzieciństwa. 

Wrażenia z rzucenia

Orka Tennis Ball bardzo przypadła nam do gustu. Zresztą nie tylko my jesteśmy odosobnieni w takiej opinii, ponieważ piłka zbiera sporo pozytywnych komentarzy! Dlaczego?

Piłka Orka Tennis Ball

To co ją wyróżnia to możliwość memłania i ciamkania. Pomimo tego, że Szaman przykładał się do tego z całego serca, piłeczka cały czas jest w całości. Szamka do memłania zachęcały z pewnością specyficzne odgłosy, które wydaje piłka pod wpływem zasysanego powietrza. 

Piłka Orka Tennis Ball - właściwości do ciamkania

Rzuca się nią całkiem przyjemnie i stabilnie. Robi się troszkę śliska w kontakcie ze śliną, ale ten problem rozwiązać powinien sznurek (który też podwyższy troszkę bezpieczeństwo zwłaszcza podczas aportowania jej przez większe psiaki). 

Piłka Orka Tennis Ball

Obecność otworków i pustego środka można wykorzystać do naszpikowana smakołykami. Osobiście nie próbowałam, ale wydaje mi się, że rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza u mniejszych piesków. 

Biegnący pies
W pogoni za piłką…

To do czego się zdecydowanie nie nadaje to wodne szaleństwa. Testowałam sprawę w umywalce, a moje obserwacje dowiodły, że Orka pomimo swojej oceanicznej nazwy utopi się w wodzie. 

Podsumowując

Petstages Orka Tennis Ball to świetna psia zabawka. Czworonogi, które kochają memłać i żuć zabawki – pokochają ją od razu. Sprawdzi się jako zabawka do aportowania, element szarpaka czy zwyczajny gryzak kulający się po domu. Na korzyść przemawia też bardzo niska cena w porównaniu do zabawek podobnej jakości dostępnych na rynku.

Piłka Orka Tennis Ball

Dla nas to kolejna z zabawek ze stajni Petstages, która sprawdziła się genialnie. 

Za możliwość przetestowania dziękujemy firmie ABC koncept. Na piłkę możecie głosować w plebiscycie Top For Dog TUTAJ.

avatar
Autor Gosia Czekała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *