Wyzwanie na przekąske – Recofun Doozy

Zabawa to nieodłączny element psiego żywota. Choć aktualnie już mało kiedy Szaman wciska piłki w kolano wymuszając zabawę, to dalej dla rozruszania łepetyny używamy różnych zabawek. Do „ciamkania” i „memłania” służą najczęściej pluszaki, a do aktywnego jedzenia przeróżne zabawki, które da się nafaszerować. Mamy kilka naszych niezawodnych i sprawdzonych pewniaków. Czy Recofun Doozy wpiszą się na listę naszych ukochanych zabawek? Sprawdziliśmy je w ramach Top For Dog.

Recofun Doozy

Recofun Doozy to linia zabawek firmy Recovet. Jej zamysł był prosty – ma urozmaicić psie życie i dostarczyć rozrywki i zabawy. Cała linia cechuje się jaskrawymi kolorami. Dla mnie to super cecha. Dla osobników takich jak my, które lubią sobie zapomnieć i zgubić rzeczy jaskrawe kolory zapobiegają takim wpadkom. Zabawki są wytrzymałe i wytwarzane z wysokiej jakości materiałów. Więcej o całej linii TUTAJ. Na potrzeby tej recenzji przetestowaliśmy: Doozy Gap Ball oraz Doozy Rabbit M.

Doozy Gap Ball

Na pierwszy ogień piłka. Piłka nie byle jaka, ponieważ ma możliwość  wypełnienia pyszną zawartością. Rozmiar wydaje mi się dość uniwersalny i może sprawdzić się u mniejszych i większych czworonogów (jej średnica to 9 cm). Piłka wykonana jest z bezpiecznej gumy z licznymi otworkami, w których można poupychać różne obrocie. Dolna warstwa jest pozbawiona otworów. Od wewnątrz ma wypustki, które sprawdzą się do zamocowania jakiegoś podłużnego gryzaka. 

Początkowo miałam problem z tym, jak smakołyki zamontować w piłce, tak żeby od razu nie wypadły. Metodą prób i błędów wpadłam na to, że świetnie sprawdzają się tu pasty i smaczki lub karma, które można poupychać w otworki. Kilka zamontowanych smakołyków skutecznie pacyfikuje mojego emeryta na jakieś 15-20 minut. 

Doozy Rabbit M

Królik doozy to zabawka nieco przypominająca kształt bałwanka Konga, choć nieco lżejsza. Jest wykonany z TPR. Zabawka jest dostępna w dwóch rozmiarach dobrych dla mniejszych i średnich czworonogów. Środek standardowo można zapełnić mokrą karmą, pastą lub zblendowanymi owocami. Sposobów na wypełnienie takich zabawek jest około mnóstwa. W gorące dni można całość zamrozić i zaserwować pupilowi jako lodową przekąskę.

Miks banana z pastą orzechowa zajmował Szamana na dłuższe czas. Zabawkę trzeba niestety myć ręcznie – nie przeszła próby w zmywarce lekko tracąc swój pierwotny kształt. 

Testy zaliczone na 5?

Zabawki Recofun doozy to dobry sposób na zajęcie psa. Szereg różnych kształtów i funkcji pozwoli dobrać odpowiednią zabawkę dla każdego czworonoga. Ich olbrzymim plusem jest to, że można ich używać jako funkcjonalne zabawki na jedzenie oraz jako zwyczajne zabawki do aportowania czy gryzienia. Linia doozy to dobra jakość, bezpieczny materiał oraz możliwość zastosowania jako  gryzaki czy zabawki na jedzenie. U nas sprawdziły się bardzo dobrze. Myślę, że piłka i królik doozy jeszcze długo pozostaną w użyciu. 

Za zabawki przekazane do recenzji dziękujemy firmie Recovet. Na linię zabawek można oddawać głosy w tegorocznym Top For Dog.

avatar
Autor Gosia Czekała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *