Elegancja w terenie – SPORT BioThane Smart Animal

Tegoroczne jesienne deszcze nie odpuszczają. Już nie pamiętam, kiedy z dłuższego spaceru wróciłam w suchych butach i bez resztek błota na podeszwach. Ponieważ jeszcze nie opracowano skutecznej metody hibernacji ludzi, zbieram różne lifehacki jak tę ponurą porę roku przetrwać z godnością. W tym wpisie podzielę się z Tobą moim najnowszym odkryciem, które to testowaliśmy w ramach Top For Dog w najcięższych jesiennych warunkach. Zapraszam na recenzję kompletu z kolekcji SPORT BioThane od Smart Animal.

Funkcjonalnie i klasycznie?

Wodoodporne akcesoria dla psów to moje tegoroczne odkrycie. Marzyło mi się jednak coś nieco bardziej eleganckiego. Coś, co będzie na tyle uniwersalne, że w terenie będzie w pełni funkcjonalne, a kiedy już uda nam się gdzieś wyskoczyć do ludzi będzie klasycznie ładne. Czy komplet z kolekcji SPORT BioThane od Smart Animal dał radę?

BioThane®

Kolekcja Sport wykonana jest z oryginalnego materiału BioThane® sprowadzanego z USA. Producent pisze o nich tak: „obroże, smycze i szelki wykonane z BioThane® są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne oraz zabrudzenia. Intensywne kolory oraz miękkość materiału BioThane® w połączeniu z trwałymi okuciami przeznaczonymi dla zwierząt domowych pozwoliły nam na wykonanie produktów dla psów uwielbiających zabawę w wodzie, piasku, błocie. […] w połączeniu z okuciami ze stali nierdzewnej lub z mosiądzu są praktycznie niezniszczalne. Każda obroża posiada unikalny numer, który służy do rejestracji produktu i uzyskania dożywotniej gwarancji. Istnieje również możliwość laserowego oznaczenia obroży numerem telefonu właściciela”.

Żółty to kolor jesieni

Komplet, który trafił w nasze łapki to: żółta smycz o długości 180cm oraz żółta obróżka. Szerokość taśmy to 19mm. Komplety dostępne są również w innych kolorach (czarny, czerwony, różowy, fioletowy) i szerokościach (19mm lub 13mm).

Kolor żółty to świadoma decyzja. Przyczyn jest kilka. Po pierwsze jest uroczy! Kompletnie przypadł do mojego gustu, chociaż troszkę obawiałam się jak to będzie z czyszczeniem (ale o tym później). Po drugie czas jesieni, to wieczna szarówka na dworze. Dobrze mieć więc jakieś elementy, które będą z daleka widoczne dla kierowców. Po trzecie, żółta wstążka na smyczy/obroży lub żółte akcesoria to komunikat, dla innych właścicieli czworonogów. Yellow dog project to kampania, zwiększająca świadomość opieki nad zwierzakami. Nie wszystkie psiaki mogą szaleń i bawić się z innymi jakby jutra miało nie być. Mowa o zwierzakach w trakcie rehabilitacji, chorych lub w trakcie terapii. Kiedy widzisz żółtą wstążkę na smyczy lub żółte akcesoria, właściciel prosi o niepodchodzenie. U Szamana, ze względu na kręgosłup, unikamy kontaktów z innymi czworonogami.

Funkcjonalność

Taśma jest dość cienka, ostatnio takie leżą mi najlepiej. Komplet SPORT BioThane od Smart Animal jest dość lekki, bardzo dobrze leży w ręce. Taśma nie ślizga się w dłoni, ma przyjemną w dotyku fakturę. Klasyczne zapięcie, choć początkowo niespecjalnie mi się podobało, okazało się bardzo wygodne w użyciu i co ważne nie brzęczy przy każdym kroku.

Komplet w trudach jesieni sprawdził się kapitalnie. Pomimo nie oszczędzania go, panierowania w deszczu, piasku i błocie nie widać na nim większych zabrudzeń. W chwili kryzysowej, gdy brud zaczął już być nieco bardziej widoczny, wystarczyła szmatka, ciepła woda i mydło. Komplet znowu był jak nowy.

Czy komplet ma jakieś wady?

Czy jest coś, do czego można się przyczepić? Dla mnie małą wadą jest brak dodatkowego zapięcia na adresówkę. Każda obroża ma jednak swój indywidualny numer. Rejestrując go, obróżka może pełnić rolę adresówki! Jest też możliwość wypalenia od wewnątrz numeru telefonu i imienia. Drobna wada numer dwa to szlufka. Szlufka w moim egzemplarzu nie była przyklejona, przez co notorycznie mi spadała. Na życzenie można ją zamocować na stałe – warto rozważyć taką opcję.

Gwarancja jakości

Oryginalny BioThane to materiał bardzo odporny i służący latami. Nawet jeżeli coś nie będzie działać tak, jak powinno, po rejestracji zyskasz dożywotnią gwarancję na te akcesoria! Kolekcja Sport to dla mnie połączenie klasycznej psiej elegancji, funkcjonalności i praktyczności.

Jeżeli lubisz wędrować schodząc z głównych ścieżek, nie straszne Ci i Twojemu psu błoto, piasek i woda, a jednocześnie lubisz zachować dobry wygląd akcesoriów na dłużej to SPORT BioThane od Smart Animal jest dla Was!

Za komplet przekazany do recenzji dziękujemy firmie Smart Animal. Na obrożę możesz oddać swój głos na Top For Dog 2020.

avatar
Autor Gosia Czekała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *