„Weterynarz z przypadku – czego nie wiecie o swoich zwierzakach” – recenzja

Od jakiegoś czasu półki w księgarniach aż uginają się od przeróżnych sekretnych historii rodem z oddziałów szpitalnych, gabinetów czy nawet prosektoriów. I ja się przyznaję, że bardzo lubię takie historie zza kulis, opowiadane przez właścicieli białych kitlów. Z racji mojego wykształcenia są to tematy bardzo bliskie mojemu sercu – o techniku weterynarii pisałam dawno temu TUTAJ.
Kiedyś, przeglądając nowości natknęłam się na interesujący tytuł „Weterynarz z przypadku – czego nie wiecie o swoich zwierzakach” autorstwa Philippa Schotta. Na okładce prześmieszny bullterier, tytuł ciekawy, a opis książki głosił, że o kulisach pracy weterynarza – pewnie wiesz jak to się skończyło.

Musiałam tą książkę przeczytać, a że udało się ją dostać przedpremierowo, zapraszam: świeżutka recenzja książki, która w sprzedaży ukaże się 19.06.2019.

Książka Weterynarz z przypadku

O czym w zasadzie jest?

Książka jest napisana bardzo lekko i przyjemnie. Mnie wciągnęła na tyle, że zdążyłam przeczytać ją od deski do deski w jeden wolniejszy dzień.

Autor książki Philipp Schott jest lekarzem weterynarii z długim stażem w swoim zawodzie. Karierę pisarza rozpoczął od blogowania i opowiadania o swojej pracy w Internetach. Co śmieszne, w tej pracy znalazł się zupełnie przypadkiem! Książka rozpoczyna się od opowieści dlaczego losy jego kariery zawodowej potoczyły się właśnie tak. W następnej części poznasz kulisy pracy weterynarzy, tego jak działają, dlaczego nie oddzwaniają, jak przeżywają swoje obowiązki, i wiele więcej. W trzeciej części autor opowiada o najczęstszych przyczynach wizyt w gabinetach. Część czwarta to wisienka na torcie – autor opowiada o najdziwniejszych historiach ze swojej praktyki.

Rysunki wewnątrz książki

Jedna sprawa zaskoczyła mnie zupełnie. W książce spodziewałam się zabawnych opowiastek z gabinetu, ewentualnie poruszania kilku trudnych spraw. Spotkałam się z wiedzą podaną w bardzo pozytywny sposób! Uważam, że książka jest skarbnicą wiedzy o podstawach podstaw weterynaryjnych spraw. Nie powinny nam być obce, a jednak różnie z tym bywa. Poczytasz m.in. o:
– precyzowaniu objawów Twojego zwierzaka,
– o sterylizacji i kastracji,
– czy też o chorobie, która w Polsce dopiero zaczyna się pojawiać – dirofilarii.
Ta wiedza jest przekazana, nie jak w podręczniku na studia – są to jasne tzw. case study, opisy przypadków ludzkim językiem pojętym dla każdego.

Rysunki wewnątrz książki

Dla kogo ta książka?

Książka „Weterynarz z przypadku – czego nie wiecie o swoich zwierzakach” powinna spodobać się wszystkim zwierzolubom. Oprócz szeregu zabawnych historii znajdziesz w niej całą garść przydatnych informacji i wskazówek, które powinien znać każdy właściciel zwierzaka. Dowiesz się na co zwracać uwagę, co jest sygnałem do natychmiastowego odwiedzenia gabinetu, a czym niekoniecznie musimy się przejmować.

Przydatna będzie również dla początkujących w zawodzie, oraz tych którzy przygodę z weterynarią dopiero rozpoczynają.

Weterynarz z przypadku - czego nie wiecie o swoich zwierzakach

Więcej o książce oraz jej fragmenty możesz zobaczyć TUTAJ.

Wrażenia?

Książkę pochłonęłam nadzwyczaj szybko, co tylko świadczy o tym jak przyjemnie mi się czytało. Miejscami zdrowo się uśmiałam! Były też miejsca, które skłoniły do pomyślenia nad ważnymi i trudnymi sprawami. To książka którą powinien przeczytać każdy właściciel czworonoga. Serdecznie polecam! Premiera już w środę 19. czerwca!

Za książkę przekazaną do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Otwarte

avatar
Autor Gosia Czekała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *