Na kleszcze naturalnie – Positivecare naturalny olejek w sprayu

No i mamy wrzesień… Chociaż sezon na kleszcze, komary i inne takie, powoli dobiega końca, nie ma się co łudzić, że zagrożenia minęło do następnej wiosny. Ciepła jesień to jeszcze czas, w którym małe krwiożercze pajęczaki żerują w najlepsze. Chociaż, środków na skuteczną walkę z kleszczami jest wiele, ostatnio w nasze łapki wpadło coś nowego i całkiem skutecznego – naturalny olejek w sprayu od Positivecare.   

naturalny olejek w sprayu od Positivecare w akcji

Kleszcz nie bocian

Niestety, kleszcze to nie bociany i nie pakują swoich małych walizeczek na podróż do „ciepłych krajów” na czas, kiedy tylko na dworze robi się troszkę zimniej. Jeżeli temperatura spada tylko poniżej 4°C pajęczaki te zapadają wówczas w hibernację. Jeżeli tylko robi się odrobinę cieplej budzą się i szukają swoich żywicieli – niezależnie od pory roku. Tak, zdarzało mi się znajdować spacerujące kleszcze nawet w cieplejsze dni lutego… O kleszczach pisałam już więcej na blogu TUTAJ i TUTAJ – jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej, zapraszam do tych wpisów.

Ochrona przed kleszczami

Myślę, że całkiem spory procent świadomych opiekunów psów regularnie zabezpiecza swoje psy przed pasożytami (bo groźne są nie tylko kleszcze). Chętnie decydujemy się na kropelki spot-on, obróżki, tabletki – czyli ciężką broń w walce z nimi. Środki te działają z różną skutecznością i żaden z nich nie daje 100% pewności. W zeszłym roku działanie kropli oraz obroży zaczęłam wzbogacać naturalnymi sposobami. Czy okazało się to skuteczne?

naturalny olejek w sprayu od Positivecare w akcji

Olejki naturalne

Pokochałam stosowanie naturalnych olejków! Chociaż do tej pory różne mikstury tworzyłam sama, kiedy pojawiła się okazja zrecenzowania w ramach Top For Dog naturalnego olejku w sprayu od Positivecare bez wahania zgłosiłam się do testów. Jak się sprawdził?

naturalny olejek w sprayu od Positivecare w akcji

Naturalny olejek w sprayu Positivvecare

Naturalny olejek w sprayu to mieszanina olejków eterycznych całkowicie bezpiecznych dla psiaków (i dla ludzi też). Wśród użytych składników znajdziesz olejki eteryczne trawy cytrynowej, eukaliptusa, geranium, lawendy, mięty, tymianku, goździków. Olejki te są bardzo skuteczne w odstraszaniu nie tylko kleszczy, ale również m.in. meszek, komarów, a nawet os.

Czy olejek od Positivecare czymś mnie zaskoczył? Otóż nie. Ja wiedziałam, że będzie skuteczny i taki właśnie był. W sumie, to nadal jest. Używałam go praktycznie kilka razy dziennie. Przed spacerem, na którym planowałam zahaczyć o las lub łąki, spryskiwałam olejkiem Szamana, siebie, czasami nawet Ł. Po prawie miesiącu intensywnego używania w buteleczce jest cały czas dużo ponad połowa płynu.
Butelka ma pojemność 150ml, a sam atomizer bardzo wygodny w użyciu.

Przed każdym spacerem naturalny olejek w sprayu od Positivecare w akcji

Zapach olejku

Zapach preparatu jest dość ostry i specyficzny. Olejki goździków i geranium, pomimo swojej bardzo dużej skuteczności, to nie są moje najukochańsze nuty zapachowe. Pomimo tego do aromatu dość szybko da się przyzwyczaić i nie utrzymują się długo na sierści/skórze. Preparat jest skuteczny przez około 2 h, więc przy dłuższych wędrówka trzeba co jakiś czas użyć go ponownie.

naturalny olejek w sprayu od Positivecare w akcji

Wysoka skuteczność naturalnych olejków

Najważniejszą cechą olejku jest jego skuteczność. Na spacerach, kiedy chronieni byliśmy sprayem od Positivecare nie dziabały nas komary, meszki i nie zauważyłam ani na sobie ani na Szamanie żadnego kleszcza.

Naturalne olejki można miksować samemu – jednak czasami jest to metoda prób i błędów. Wymaga odrobiny poszperania w Internecie, kupna naturalnych (często dość drogich) olejków i sporządzania skutecznego roztworu. W przypadku Naturalnego olejku w sprayu Positivecare kupując jeden produkt, wiesz, że jest on skuteczny, a cena jest bardzo przystępna.

Jak dla mnie petarda!

naturalny olejek w sprayu od Positivecare

Positivecare

W sklepie Positivecare znajdziecie jeszcze kilka innych dobrych i naturalnych produktów dla psiaków TUTAJ. Zajrzyj do nich koniecznie, bo warto. Muszę się jeszcze rozpłynąć nad designem wszystkich produktów oferowanych przez firmę! No piękne są te etykietki!!
Oprócz tego, kosmetyki dla psiaków dostępne w sklepie są oparte o naturalne proste składniki.

Na Naturalny olejek w sprayu Positivecare będziesz mógł zagłosować w tegorocznej edycji Top For Dog. Dziękujemy za przekazanie sprayu do testów <3

avatar
Autor Gosia Czekała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *